Attalinātā videonovērošana. Remote view.

Šis ir pirmais bloga raksts, tāpēc sāksim no pamatiem. Videonovērošana strauji attīstās. Jā 2010. gadā pārsvarā uzstādīja analogās kameras ar izšķirt spēju 704×480. Tagad Full HD, jeb 1080p, ir izšķirtspējas minimums. Nākamais solis ir skatīt kameras attālināti no viedtālruņa vai datora. Par to arī ir rakstīts lejā.

Videonovērošanas aplikācija

Pieslēgums pie videonovērošanas sistēmas.

Lai telefons varētu pieslēgties pie mājas vai biroja videonovērošanas sistēmas, jāzina IP adrese. Ideālā gadījuma tā ir statiskā adrese, tas ir tā nemainās un var droši pieslēgties pie tās un dabūt video. Tomēr šobrīd interneta kompānijas pārsvarā dod dinamiskās, jeb mainīgas adreses. Bet statiskā adrese ir maksas pakalpojums. Pastāv gadījumi, kā LMT mobilām internetam, kad adrese “nav reāla” . Līdz ar to, pie tās vispār nevar pieslēgties. Gadījumā ja ir dinamiskā adrese var izmantot  DDNS servisus, vai arī ražotāja servisu. Tad novērošanas sistēma ik pa laikam ziņo savu IP adresi serverim, un jā tā mainās tad attiecīgi mainās ieraksts serverī . Savukārt, aplikācija telefonā “zin” pie kādas adreses slēgties.

Tātad kas ir labākais veids kā pieslēgties? Man no diviem variantiem patīk statiskā adrese. Savienojums ir tiešs, bet šeit jāforvardē portus. Tas ir maršrutētājā jāuzraksta forwarding lappusē kā, piemēram 8000 (ierīces) ports pieder adresei 192.168.1.5 (ierīces adrese). Tad ienākoša pakete tiek maršrutēta uz pareizo adresi lokālā tīklā nevis izdzēsta. Otrs variants ir dažreiz vieglāks (nav jākonfigurē maršrutētājs), jānokonfigurē aplikācija un jāieliek ķeksītis sistēmā, bet ierīce sadarbojas ar trešās personas serveri un tas varētu būt papildus hakeru uzbrukuma vektors. Bet dzīvē mīt kombinēt un izmantot abus variantus.

3 personas servisam dažreiz ir papildus bonusi, piemēram Hikvision servisam piekļuvi sistēmai var iedod (share) citiem, un tiem tikai jāpiereģistrē aplikācija. Piekļuves tiesības var rediģēt. Aplikācijā arī dod iespēju izmantot kameru ka signalizācijas sistēmu un dabūt push notifikācijas telefonā trauksmes gadījumā. Bet par to citā rakstā.

Videonovērošana
Videonovērošānas aplikācija

Kas ir nepieciešams lai uzkonfigurētu videonovērošanas sistēmu ar statisko adresi:

  1. Ierīces administratora logins un parole.
  2. Parole no sava maršrutētāja administrācijas lapas
  3. Ierīces (kameras vai reģistratora) lokālā tīkla adreses.( piem. 192.168.1.5)
  4. Pieslēgšanas ports, to var paskatīt ierīces iestatījumos. (piem. 8000)
  5. Ierīces modeli, aplikācijas lejupielādei.

Kā pieslēgties pie videonovērošanas sistēmas ar servisa palīdzību (dinamiskā adrese):

  1. Ierīces administratora logins un parole.
  2. Jāuztaisa servisa account izmantojot telefona numuru vai e-pastu.
  3. Servisa logins, parole.

Jā Jūms ir uzstādīta videonovērošana, bet rodas jautājumu,  vai gribat pieslēgt attalinātu piekļuvi droši varat sazināties ar specialīstiem šeit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *